• تاریخ انتشار : 1402/08/22 - 13:53
  • بازدید : 156
  • تعداد بازدیدکننده : 141
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تجمع کادر درمانی مرکز پزشکی لقمان حکیم در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

به گزارش روابط عمومی مرکز، این تجمع با محوریت ریاست و معاونت فرهنگی بیمارستان و با همراهی معاونت های درمان ، دانشجویی و همچنین بسیج جامعه پزشکی ساعت ۱۱ صبح دوشنبه ۲۲ آبان ماه با رعایت ادامه خدمات درمانی به بیماران و مراجعین بیمارستان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز، این تجمع با محوریت ریاست و معاونت فرهنگی بیمارستان و با همراهی معاونت های درمان ، دانشجویی و همچنین بسیج جامعه پزشکی ساعت ۱۱ صبح دوشنبه ۲۲ آبان ماه با رعایت ادامه خدمات درمانی به بیماران و مراجعین بیمارستان، برگزار شد.

متاسفانه در ادامه جنایات رژیم ظالم صهیونیستی بیمارستانها که مامن مددجویان و بیماران و همچنین  افراد غیرنظامی، کودکان و نوزادان و پناهجویان بوده است مورد تعرض و حمله بی رحمانه قرار گرفته و منجر به شهید و مجروح شدن تعدادزیادی از مردم مظلوم غزه شده است.

در چند روز گذشته جنایات بی سابقه نظامیان این رژیم جعلی و کودک کش، بر بیمارستان ها، کادر درمانی و آمبولانس ها تمرکز یافته که این بر خلاف تمامی تعهدات بین المللی و انسانی حتی در عرصه جنگ می باشد. گزارشگران بین المللی از کشته شدن نزدیک به دویست نفر از کادر درمانی و هدف قرار گرفته شدن ده ها آمبولانس خبر می دهند .
متاسفانه بیمارستان های شفا، نصر، رنتیسی، قدس و اندونزی برای ارتش وحشی و جنایت پیشه اسرائیلی به اهداف نظامی تبدیل شده اند.

 به همین منظورکادر درمان مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستانها ، صبح امروز در محوطه بیمارستان تجمع اعتراض آمیز داشتند.

کارکنان و کادردرمان این مرکز حمله وحشیانه اسرائیل به بیمارستان غزه را محکوم کرده و به صورت همزمان راس ساعت ۱۱ صبح امروز دوشنبه۲2 آبان ماه تجمع کردند و خواستار پایان  دادن جنایات رژیم صهیونیستی شدند.

حملات گسترده نظامیان رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و انهدام زیرساخت‌های این منطقه  و این جنایت‌ها با واکنش‌ها و محکومیت‌های گسترده کشورها و مردم جهان روبرو شده است، کادر درمان نیز  در سراسر بیمارستانهای کشور امروز با تجمع در محوطه بیمارستانهای خود  خواستار پایان دادن به نسل‌کشی زنان و مردان و کودکان فلسطینی شده و مداخله سریع و فوری نهادهای بین‌المللی را برای قطع حملات ضروری دانسته‌اند.

 در بیمارستانهای ۱۹ گانه دانشگاه نیز کادر درمانی اعم از پزشکان، مسئولان بیمارستان، اساتید، پرستاران، کارکنان و دانشجویان در تجمعی اعتراضی  شرکت و با سردادن شعار علیه اسرائیل و امریکا خواستار پایان خشونت در سراسر سرزمین فلسطین شدند.

خبرنگاران در گفت‌وگویی که با کادر درمان در این تجمع انجام دادند از نگرانی عمیق فعالان حوزه سلامت از اقدامات وحشیانه رژیم اشغالگر خبر داد ، آنان خواستار پایان دادن محاصره غزه هستند تا کشورهای مسلمان و نهادهای بین المللی بتوانند کمک‌های مورد نیاز مردم را تامین و به غزه برسانند.

تجمع‌کنندگان حمله به بیمارستان و غیرنظامیان، بمباران خانه‌ها، قطع برق و آب مردم غزه توسط اسراییل و جلوگیری از برآوردن اساسی‌ترین نیازهای مردم  از سوی این رژیم غاصب را شرم‌اور دانستند و تاکید داشتند این جنگ نسیت در واقع قتل عام مردم بی‌دفاع است.

کادر درمان این مرکز در بیانیه ایی اعلام کردند ما پرسنل درمان ، اداری وپشتیبانی از همه ی همکارانمان در سراسر کشوربه ویژه پرسنل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دعوت می نماییم به صفوف مستحکم جبهه ضد صهیونستی اعلام آمادگی نمایند و در جهت حمایت از حقوق فلسطینیان فرآیند های قانونی و حقوقی را دنبال نماییم .

نصْرٌ مّن ٱللّه وفتْحٌ قریبٌ

 

 

  • گروه خبری : اخبار اصلی,آرشیو اخبار,اخبار معاونت آموزشی,اخبار معاونت درمان
  • گروه خبری : 134701
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب