بازدید مدیرعامل خیریه بهنام دهش پور وهیئت همراه از بخش آندوسکوپی مرکز

به گزارش روابط عمومی مرکز، صبح روز چهارشنبه 10 آبان ماه 1402 بازدید ازبخش آندسکوپی با حضور مدیر عامل موسسه خیریه بهنام دهش پور سرکار خانم رضایی ، آقای بهمن دهش پور پدر زندیاد بهنام دهش پور و هیئت همراه، دکتر امیدوار رضائی رئیس مرکز، سعدی بنار مدیربیمارستان و جمعی از مسئولین انجام گرفت و همچنین واحد ERCP که با کمک و مساعدت این خیریه تجهیز و تکمیل شده بود، مورد بهره برداری قرار گرفت. ERCP پروسه ایی پیچیده است که بدون نیاز به بیهوشی کامل انجام می شود. درمان‌های زیادی از طریق ERCP می تواند انجام شود و از جراحی باز جلوگیری شود.
ERCP مخفف کلمه Endoscopic Retrograde Cholangio Pancreatography است. این وسیله ترکیبی از اندوسکوپی و رادیولوژی است.که نه تنها در درمان بلکه در تشخیص بسیاری از بیماری های پانکرانس، مجاری صفراوی ، کیسه صفرا وکبد از آن استفاده می شود. بلکه می‌تواند تصاویری عالی از ناهنجاری های مجاری لوزالمعده و کیسه صفرا فراهم کند و همچنین دارای این قابلیت است که در هنگام تصویر برداری درمان های لازم برای بسیاری از ناهنجاری ها انجام دهد.ERCPبرای تخشخیص و درمان مجاری صفراوی شامل : سنگهای کیسه صفرا ، سرطان کلانژیو کارسینوما ، بیماریهای کبدی : کلانژیت اسکلروزان (psc) و بیماریهای پانکراس ( تومور های پانکراس ) کاربرد دارد.این روش برای اولین بار است که در این مرکز توسط پزشکان فوق تخصص بکار گرفته می شود.

در حاشیه‌ این بازدید و طی نشستی، آقای بنار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پروژه‌ها و میزان پیشرفت آن‌ها، از همکاری و همراهی همه جانبه موسسه خیریه دهش پور قدردانی کرد.

وی با اشاره به تلاش کلی مجموعه در به ثمر نشاندن به موقع پروژه‌ها گفت: امیدواریم با پیشرفت رضایت بخشی که با یاری این بنیاد خیریه شاهد آن هستیم بتوانیم رضایت بیماران نیازمند درمان را به نحو مطلوب بر طرف نماییم. در پایان این بازدید دکتر رضائی از مدیر عامل خیریه بهنام دهش پورو آقای بهمن دهش پور  با اهداء لوح و هدایایی تشکر و قدر دانی بعمل آوردند.

بخش آندوسکوپی این مرکز همه روزه آماده خدمات رسانی به بیماران می باشد. مراجعین محترم میتوانند جهت دریافت نوبت با شماره های 55424230 (نوبت دهی تلفنی )و یا وبسایت مرکز به آدرس  https://lhmc.sbmu.ac.ir/ مراجعه و از قسمت نوبت دهی اینترنتی ثبت درخواست نمایند.

 

 

کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب