دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩ - 

صفحه اصلي > اخبارصفحه اصلی 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

از آمار بالای مراجعه بیماران کرونایی تا افزایش مسمومیت‌های الکلی

از آمار بالای مراجعه بیماران کرونایی تا افزایش مسمومیت‌های الکلی

دکتر امیدوار رضائی رئیس بیمارستان لقمان حکیم: در چند روز اخیر حدود ۳۵۱ بیمار مسمومیت با الکل تحت درمان قرار گرفته ‌ که شماری نابینا و شماری هم جان باخته‌اند. ایشان گفت:"کارکنان بیمارستان لقمان حکیم در دو جبهه زحمات بیشتری را متحمل شده اند" جبهه مبارزه با ویروس کرونا و جبهه مبارزه با مسمومیت با الکل که این موضوع حجم کار سنگینی بر عهده کادر این بیمار ستان ایجاد نموده است.

به گزارش «تابناک»، دکتر امیدوار رضایی، با اشاره به اختصاص بخش ویژه‌ای به بیماران کرونایی در این بیمارستان، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونای جدید یا کووید-19، یک بخش اختصاصی برای این بیماران به عنوان بخش ویژه تنفسی برای درمان موقت سرپایی و یک بخش بستری ۳۵تختخوابی برای بستری و همچنین ۲۸تخت آی سی یو را آماده خدمت رسانی به این بیماران کرده‌ایم و در طول یک ماه گذشته از ۲اسفند ۱۳۹۸که اولین بیمار مراجعه کرده تا ۲فروردین ماه ۱۱۷۲بیمار مشکوک کرونایی را پذیرش داده ایم که اکثرا مرخص شده‌اند، ولی متاسفانه ۶۷نفر از آن‌ها تاکنون فوت نموده و ۳۴بیمار امروز هنوز بستری و تحت درمان هستند.

 

وی به سیر صعودی مراجعه بیماران کرونایی اشاره کرد و عنوان کرد: سیر بیماران کرونایی در این مرکز از ۲اسفند با یک نفر مراجعه کننده تا ۲۵اسفند ماه کهشامل 80نفر مراجعه کننده بود، نمودار سیر صعودی داشته است، ولی از ۲۵اسفند تا ۲فروردین 13۹۹تعداد مراجعین کاهش یافته و اکنون روزانه  حدودابه 30 بیمار مراجعه کننده رسیده است. البته به علت بی توجهی برخی از هموطنان به هشدارها و سفرهای نوروزی که انجام شده، احتمالا در دو هفته آینده شاهد اوج گیری دوباره مراجعات خواهیم بود.

رئیس بیمارستان لقمان حکیم در پایان توصیه کرد: جا دارد مردم برای کاهش حجم بیماران کرونایی هرچه بیشتر توصیه‌های پزشکی و مراقبتی را رعایت نمایند و دستگاه‌های مسئول هم در مورد شیوع مسمومیت با الکل‌های تقلبی یا مشروب‌های تقلبی همت مضاعف نمایند و رسانه‌ها هم همانند موضوع کرونا به موضوع عدم مصرف الکل‌های تقلبی و هشدار‌های لازم به خانواده‌ها توجه و عنایت لازم داشته باشند. به نظر می‌رسد که در این روزها نیازمند نظارت بیشتری بر فروشگاه ها و بازارها هستیم و به کنترل سفر‌ها هم نیاز داریم، چراکه می‌بینیم به رغم هشدارها، تعداد سفر‌های نوروزی افزایش قابل توجهی داشته است.

منبع خبر: تابناک

 


١٣:٥٢ - دوشنبه ٤ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - بیمارستان لقمان حکیم
آدرس : تهران - چهار راه لشگر خیابان مخصوص - بیمارستان لقمان حکیم

تلفن : 9-55419005 - 021
پستالکترونیک:
loghman.hospital@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.