دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩ - 

صفحه اصلي > اخبارصفحه اصلی 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران

نشست  ستاد فرماندهی  عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران

جلسه شورای فرماندهی عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، صبح روز چهارشنبه 14 آبانماه با حضور دکتر محسن رضایی، دبیر تشخیص مصلحت نظام، دکتر علرضا زالی رییس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا، دکتر امیدوار رضائی رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم و جمعی از مسئولین کشوری در سالن اجتماعات  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

دبیر تشخیص مصلحت نظام در جلسه شورای فرماندهی عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، یکی از اقدامات اساسی برای کنترل بیماری کرونا در کشور را راه اندازی سامانه ای پایدار با همکاری تمامی دستگاه ها دانست و اذعان داشت برای این منظور نیاز به تعریف عملیاتی یکپارچه در حوزه سلامت حس می شود.

در این جلسه دکتر محسن رضایی، ضمن تبریک هفته وحدت و ابراز تقدیر و تشکر از اعضای ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، به ویژه کارکنان و فعالان در حوزه بهداشت و درمان، بیان کرد: در این ستاد افراد نخبه، متخصص و فعال حضور دارند، از طرفی ویروس کرونا یک بیماری ناشناخته و فراگیر جهانی است که ماهیت و رفتار ناشناخته و غیرقابل پیش بینی دارد.

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، تصریح کرد: در حال حاضر در پیک سوم بیماری هستیم که برخلاف دو پیک قبلی با سرعت بیشتری به اوج بیماری رسیدیم، این موضوع نشان می دهد شتاب گرفتاری بیماری در تهران افزایش داشته است، لذا با خوشه های جمعیتی خانوادگی مبتلایان نیاز به بستری مواجه هستیم. از طرفی ابتلای همکاران در مجموعه ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی چالش دیگری در این زمینه است.

در ادامه دکتر امیدوار رضایی رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم  به بیان مشکلات مراکز درمانی اعم از کمبود نیروی انسانی، کمبود تجهیزات و کاهش درآمدهای مراکز درمانی پرداخت.


١٣:٤٣ - چهارشنبه ١٥ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٩٨٣٠٤    /    تعداد نمایش : ١٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - بیمارستان لقمان حکیم
آدرس : تهران - چهار راه لشگر خیابان مخصوص - بیمارستان لقمان حکیم
کدپستی : 1333635445

تلفن : 9-55419005 - 021
پست الکترونیک:
loghman.hospital@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.